• İkinci Dönem TEOG Sınavı Ne Zaman Olacak?

    Teog sınavı, 2018 – 2019 eğitim öğretim yıl içinde Milli eğitim bakanlığı tarafından düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı ikinc...

Teog sınavı, 2018 – 2019 eğitim öğretim yıl içinde Milli eğitim bakanlığı tarafından düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı ikinci dönem sınavı tarihi.

TEOG SINAVINDA HANGİ DERSLERDEN SORU SORULACAK?

Sınava girecek olan öğrenciler, TEOG sınavının gerçekleştirileceği birinci günde Matematik, Türkçe ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavlarına girecekler. Bu üç sınavda öğrencilere toplam 60 soru sorulacaktır. Soruların cevaplanması için de 120 dakika süre verilecektir.

TEOG sınavının ikinci gününde ise öğrenciler Fen Bilimleri, Yabancı Dil ile T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sınavlarına girecektir. Sınavlar öğrencilere 60 soru sorulacaktır. Bu sınavda birinci günde olacağı gibi cevaplama süresi olarak 120 dakika verilecektir.

TEOG sınavında 8. Sınıf öğrencileri, lise eğitimine geçmek için 6 çeşit dersten sınava girecektir. Sınavlardan alınan puanlar doğrultusunda da puanların yeteceği liseler için tercih işlemi yapılacaktır.

TEOG SINAVLARININ BAŞLANGIÇ SAATLERİ!

Sınavların yapılacağı ilk gün;
Türkçe sınavı saat 09.00’da
Matematik sınavı saat 10.10’da
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavı saat 11.20’da başlayacaktır.
Sınavların ikinci gününde ise;
Fen Bilimleri sınavı saat 09.00’da
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sınavı saat 10.10’da
Yabancı Dil sınavı saat 11.20’de başlayacaktır.
Sınavlarda öğrencilere, her bir testte 20 soru sorulacak olup, testler için 40’ar dakika cevaplama süresi verilecektir.

 TEOG SINAVINA GİRMEK İÇİN HANGİ ŞARTLAR GEREKLİDİR?

Ortaokul öğrencilerinin; 2016-2017 öğretim yılı içinde örgün bir ortaokulun 8. sınıfında öğrenim görmesi,
Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin; Örgün ortaöğretim kurumunda kayıtlı olması ve açıköğretim ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi olması,
Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin; 2016-2017 öğretim yılında MEB’e bağlı olan okulların 8. Sınıfında öğrenim görüyor olması gerekmektedir.

YORUMLAR

YDS Sınavı

1 Aralık 2019